środa, 5 lutego 2014

Dziś są moje imieniny:)

 • ,,W dzień Agaty, jeśli słonko przez okienko zajrzy do chaty, to wiosenka na świat pogląda zza zimowej kraty."                                                                                                 
  Stwarza pozory groźnej, wybuchowej i nieustępliwej. Strach się do niej zbliżyć, jak do odbezpieczonego granatu! To choleryczka, nie licząca się ze słowami, ale o wielkim sercu. I ten temperament dosłownie zagłusza pozostałe cechy charakteru. 


  Sprawia wrażenie kłębka nerwów o mniej czy bardziej kontrolowanych reakcjach. Czy można mówić o łagodności granatu? Albo zdąży się uciec, albo wyleci w powietrze. W rzeczywistości jej porywczość i zapalczywość są pozorne i szybko mijają. Staje się nagle osobą bardzo wrażliwą na krzywdę innych, chętną do pomocy i pociechy.

  Drzemie w niej wielka miłość bliźniego, która nieraz przybiera przesadną formę, ale daje jej prawdziwe bogactwo psychiczne. Nie jest tak silna, jak mogłaby się wydawać. Gdy minie zaskoczenie jej agresywnością, okazuje się, że można ją skłonić do wielu rzeczy. Za to życie zawodowe jest dla niej ringiem, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone! Uwielbia wszystko, co piękne i bogate. Nie znosi regularnej pracy w określonych godzinach. Koniecznie chce osiągnąć sukces, i to szybko! Nadmierna pobudliwość nieraz pozbawia ją zdrowego rozsądku, który pozwoliłby uniknąć wielu pomyłek. Gdy wreszcie opuszczą ją emocje, staje się malutką, słabą kobietką, spragnioną miłości i wzajemności.

  Jest zdolna do kochania, a mimo to zaborcza, chce we wszystkim być pierwsza, posiąść ciało i duszę, nieraz także majątek. Lubi mieć stałego partnera, któremu będzie bezkarnie ciosać kołki na głowie, ale potrafi też stokrotnie to wynagrodzić. To namiętna kobieta, która pragnie brać i odrzucać, posiadać i oddawać się w posiadanie – nawet szatanowi! Gdy ktoś chce koniecznie prowadzić zwariowane, ale pasjonujące życie, powinien ją jak najszybciej poślubić, a będzie miał, czego sam chciał!

  Ma też twórczy umysł i znaczne nieraz zdolności artystyczne, cechują ją takt i dyplomacja. Jej analityczna inteligencja, gubi ją jednak w szczegółach i przez to często bywa niesprawiedliwa. Ma bardzo rozwiniętą pamięć słuchową i nadmiernie rozbudzoną ciekawość. Prawdziwa pokerzystka, w każdej chwili zdolna do nawet największego blefu. Nadmiernie towarzyska, prowadzi nieuporządkowane życie skierowane ku spełnieniu najbardziej zwariowanych zachcianek.

  Ma duże poczucie humoru, którym zjednuje sobie wielu przyjaciół. Nieco chwiejna moralność dodaje jej tylko uroku! Chciałoby się ją zganić, ale kończy się tylko na śmiechu! Zdrowia można jej tylko pozazdrościć. Zadowolenie przynosi jej każde zajęcie, w którym szybko można osiągnąć sukces. Musi mieć jednak swobodę działania, możliwość improwizacji i dużo ruchu.
    
  https://www.youtube.com/watch?v=r_ADtyQqTSc

2 komentarze:

 1. Wszystkiego Najlepszego p.Agato ! zapraszam
  http://claudetta14.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo Młoda Panno i pozdrawiam najserdeczniej:)

  OdpowiedzUsuń