sobota, 8 sierpnia 2015

„Świadomość tego, że pewnego dnia będę martwy jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie pomogły mi w podjęciu największych decyzji mojego życia. Prawie wszystko – zewnętrzne oczekiwania wobec ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką – wszystkie te rzeczy są niczym wobec śmierci. Tylko życie jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje ci serce.” – Steve Jobs

Bo życie bywa do bani i jedno co jest na 100 % pewne,to...śmierć.
Nie jest łatwa też starość.Nie znaczy to,że czuję się stara,ale zaczynam dostrzegać wartość upływającego czasu.Wartość ta przekłada się bezpośrednio na doświadczenie,świadomość oraz dojrzałość.
Co Ty mi na to powiesz mój Drogi?Że Ty też to czujesz?Że czujesz się już za stary na pewne rzeczy a za młody na dojrzałość,doświadczenia i świadomość?Pewnie niejeden z Was tak to sobie zinterpretuje.Ale to jest właśnie dowód na to,że chyba kobieta + mężczyzna = nie zawsze zgodność i układność.
Tak. Bogaty w wydarzenia ostatni czas pokazuje mi,że trzeba czasem przystanąć,zastanowić się nad sobą i odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: DOKĄD ZMIERZAM?

Dziś zatrzymuję się na chwilę,otwieram oczy i co widzę.Wokoło ludzie,każdy inny,każdy człowiek to inna historia pisana piórem czasu.Jedni mają go wiele,inni za mało.Nie do końca zgadzam się z tym,by człowiek nie zdążył przeżyć swego życia w pełni,jak pragnąłby tego.Jednak śmierć jest nieuchronna, każdy o tym wie i każdy jednak zapomina...
Bo kurcze,życie jest piękne!
Apeluję do Ciebie,nie zmarnuj go na beznadziejne działania,rób to,co sprawia Ci satysfakcję,radość i spełnienie.Nie działaj wbrew sobie,ale szanuj swoje życie,siebie.Kochaj siebie,swoje ciało,nie rozmieniaj się na drobne,bądź dla siebie dobrą monetą i polub to,co Cię otacza,pod warunkiem ,że to,co cię otacza jest dobre i budujące.
Jak zauważasz,jestem w dość pozytywnym nastroju,aczkolwiek lekko refleksyjnym.Dobrze mi z sobą,dobrze mi z ludźmi,zwłaszcza,że ostatnio pojawiło się ich więcej,dobrych,miłych i przyjaznych.
Miłego weekendu,a na koniec polecam Ci coś dobrego,co z pewnością pozytywnie wpłynie na Twe życie,pod warunkiem,że sam jesteś do niego pozytywnie nastawiony ;)
https://www.youtube.com/watch?v=kwlwuQjqiAE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz